Horní menu

20. 4. Marcela

Zítra: Alexandra
Drobečková navigace

Úvod > Stará struktura - smazat > Aktuality > Příprava Místní rozvojové strategie 2014+

Příprava Místní rozvojové strategie 2014+Datum konání:
13.1.2014

Logo zahlavi[1].jpg
Programové období 2007 – 2013 se blíží do konce. MAS Rožnovsko se tak jako ostatní Místní akční skupiny v České republice připravuje na nové programovací období 2014 – 2020.

Jednou z podmínek pro čerpání finančních prostředků z Evropské unie i v tomto období je zpracování nové Integrované strategie rozvoje území (ISÚ), která určí, kam se bude ubírat další rozvoj území, jaké bude mít územní priority či do jakých oblastí budou směřovat dotace ze státních i evropských fondů.

Aby tato strategie odrážela skutečnou situaci našeho území, je třeba zjistit místní potřeby a možnosti, a definovat a zdůvodnit jednotlivé požadavky v regionu. Nepůjde však o dokument tzv. připravený od stolu, ale bude zpracován na komunitní bázi, čili na základě otevřené komunikace a zapojení co možná největšího počtu aktérů v regionu (obcí, podnikatelských subjektů, spolkových sdružení, neziskových organizací a občanů).

Jen pokud budeme znát Vaše přání, potřeby, projektové záměry a názory, budeme moci zpracovat kvalitní strategii rozvoje, podle které se budeme moci řídit až do roku 2020. Co nebude do této strategie zahrnuto, na to nebudeme moci prostřednictvím MAS v celém příštím období získat finanční prostředky. Proto svými podněty, co by se mělo změnit, vybudovat či opravit ve Vaší obci a okolím přispějte i vy. K tomu Vám poslouží anonymní dotazník, který Vám v nejbližších dnech předložíme. Sledujte proto naše webové stránky.


Návštěvnost stránek

260893