Horní menu

30. 5. Ferdinand

Zítra: Kamila
Drobečková navigace

Úvod > Aktivity MASR > Akce a projekty MASR > Pravé Valašské > V. Certifikační komise regionální ochranné známky PRAVÉ VALAŠSKÉ

V. Certifikační komise regionální ochranné známky PRAVÉ VALAŠSKÉ

Ve čtvrtek 25. 6. 2015 se v Zašové setkali členové certifikační komise regionální ochranné známky PRAVÉ VALAŠSKÉ, aby posoudili výrobky nových zájemců, kteří se ucházeli o přidělení tohoto prestižního ocenění. Komise vybrala celkem 10 výrobků, jejichž výrobci budou moci používat značku PRAVÉ VALAŠSKÉ. Jedná se např. o Slivovici vyrobenou ze švestek uzrálých na valašských stráních Veselého Gruntu v Janové, ručně předenou a nebarvenou ovčí vlnu a výrobky vyrobené z této spředené vlny paní Juříčkové z Vidče nebo řezbářské práce mladého umělce Martina Bořuty. Dalšími zajímavými výrobky, které se nyní mohou pyšnit ochrannou známkou PRAVÉ VALAŠSKÉ, je Rožnovské pivo z Rožnovského pivovaru, ručně vyráběné dekorace a věnce z přírodních materiálů, které si sama paní Janišová vypěstuje, nasuší a následně zpracuje, lahodné bio hovězí klobásy firmy Agrofyto nebo proslulá mouka z Mlýnu Kelč.

Aby žadatelé získali nárok na používání značky PRAVÉ VALAŠSKÉ, museli certifikační komisi přesvědčit o tradici výroby, využití místních surovin, podílu ruční práce, sounáležitosti produktu s regionem Valašska a v neposlední řadě také o jeho kvalitě.

Regionální ochranná známka PRAVÉ VALAŠSKÉ se tímto rozrostla o další zajímavé výrobky, kdy již k tomuto datu certifikovala celkem 48 výrobců či jejich produktů.

Seznam všech držitelů certifikátu regionální ochranné známky PRAVÉ VALAŠSKÉ a jejich produktů naleznete na internetové stránce www.pravevalasske.cz.

V. Certifikační komise regionální ochranné známky PRAVÉ VALAŠSKÉ

V. Certifikační komise regionální ochranné známky PRAVÉ VALAŠSKÉ

Návštěvnost stránek

263903