Horní menu

30. 5. Ferdinand

Zítra: Kamila
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Mas Rožnovsko, z.s.

Místní akční skupina Rožnovsko, z.s. (MASR)

Místní akční skupina (MAS) je právnická osoba, založená na principech místního partnerství za účelem podpory a rozvoje venkovského regionu. Jde o společenství různých subjektů (občanů, neziskových organizací, soukromé podnikatelské a veřejné sféry), vzájemně spolupracujících na rozvoji venkova, podpoře zemědělství, živnostníků i podnikatelů, a při získávání finanční podpory z Evropské unie nebo národních programů pro svůj region. Místní akční skupiny fungují po celé Evropě na základě podmínek stanovených Evropskou unií. V České republice bylo k 30. 6. 2020 celkem 180 MAS, které zahrnovaly víc než 94 % obcí ČR.

MAS Rožnovsko vznikla 6.6.2006 z iniciativy několika subjektů na území Rožnovska a části Valašskomeziříčska a postupně se rozšiřovala o města Rožnov p.R., Valašské Meziříčí a další obce. Od roku 2021 působí MASR na území 24 obcí a k 31.12.2022 má MASR 72 členů.

mapa mas.png

Členy tohoto spolku jsou právnické a fyzické osoby, obce a neziskové organizace, které mají zájem ovlivňovat kvalitu života venkovského regionu.

Seznam členů

Cílem MAS Rožnovsko je přispět svými aktivitami k celkovému rozvoji regionu a k lepší ekonomické situaci. Toho chce dosáhnout prostřednictvím poskytování dotací místním subjektům, realizací vlastních samostatných projektů, budováním partnerství, sjednocováním lidí, podporováním dobrovolné činnosti nebo nabídkou pomoci jednotlivým žadatelům, firmám i samosprávám při vyřizování dotací.

 

Struktura MASR

organizacni schema MAS_27.6.2023.jpg

Návštěvnost stránek

263898