Horní menu

30. 5. Ferdinand

Zítra: Kamila
Drobečková navigace

Úvod > Aktivity MASR > Akce a projekty MASR > Pravé Valašské > IV. Certifikační komise regionální ochranné známky PRAVÉ VALAŠSKÉ

IV. Certifikační komise regionální ochranné známky PRAVÉ VALAŠSKÉ

V pondělí 1. 12. 2014 se v Zašové setkali členové certifikační komise regionální ochranné známky PRAVÉ VALAŠSKÉ, aby posoudili výrobky nových zájemců, kteří se ucházeli o přidělení tohoto prestižního ocenění. Komise vybrala celkem 12 výrobků, jejichž výrobci budou moci používat značku PRAVÉ VALAŠSKÉ. Jedná se např. o ručně štípaný šindel, tak, jak jej vyráběli po staletí naši předkové. Tuto tradici udržuje ve Velkých Karlovicích pan Ludvík Dorňák. Dalšími zajímavými výrobky, které se nyní mohou pyšnit ochrannou známkou PRAVÉ VALAŠSKÉ, jsou produkty kozí farmy ZERLINA z Rožnova pod Radhoštěm či ručně vyráběné krpce, kdy toto řemeslo udržuje v Novém Hrozenkově Jakub Kopecký.

Aby žadatelé získali nárok na používání značky PRAVÉ VALAŠSKÉ, museli certifikační komisi přesvědčit o tradici výroby, využití místních surovin, podílu ruční práce, sounáležitosti produktu s regionem Valašska a v neposlední řadě také o jeho kvalitě.

Regionální ochranná známka PRAVÉ VALAŠSKÉ se tímto rozrostla o další zajímavé výrobky, kdy již k tomuto datu certifikovala celkem 39 výrobců či jejich produktů.

Seznam všech držitelů certifikátu regionální ochranné známky PRAVÉ VALAŠSKÉ a jejich produktů naleznete na internetové stránce www.pravevalasske.cz.

Folklórní obuv

Návštěvnost stránek

263897