Horní menu

16. 7. Luboš

Zítra: Martina
Drobečková navigace

Úvod > Stará struktura - smazat > Projekt MAP v ORP Rožnov pod Radhoštěm > Cíle projektu MAP

Cíle projektu

 

Hlavním cílem projektu Místního akčního plánování na Rožnovsku je zlepšit úroveň a kvalitu vzdělávání v mateřských a základních školách tím, že bude podpořena spolupráce zřizovatelů, škol a ostatních aktérů ve vzdělávání, to znamená společné informování, vzdělávání a plánování partnerských aktivit pro řešení místně specifických problémů a potřeb. Projekt je zaměřen na rozvoj kvalitního a inkluzivního vzdělávání dětí a žáků do 15 let. Zahrnuje oblasti včasné péče, předškolního a základního, zájmového a neformálního vzdělávání.

Cílem projektu je rozvinout, posílit a zkvalitnit nastartovaný systém spolupráce mezi zřizovatelem, školami, vzdělávacími zařízeními, poskytovateli neformálního a volnočasového vzdělávání a dalšími partnery. Na základě této spolupráce vznikne dohoda, která bude definovat největší problémy v území a bude navrhovat jejich vhodné řešení. Participativním způsobem dojde k vytvoření jednoho Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání pro ORP Rožnov pod Radhoštěm.

Pro jeho zpracování bude definována celková vize rozvoje vzdělávání v území ORP Rožnov pod Radhoštěm, která bude navazovat na lokální strategii rozvoje základního vzdělávání. MAP se bude zabývat problematikou řízení a hodnocení kvality vzdělávání. MAP bude také řešit trvalý pedagogický rozvoj základních a mateřských škol, výměnu zkušeností mezi jednotlivými subjekty z cílové skupiny, rozvoj mimoškolního vzdělávání a jiné.

Proces tvorby MAP podpoří dlouhodobé systematické plánování ve školství a vzdělávání. Mimo jiné bude hotový MAP vytvářet i rámec pro vize rozvoje jednotlivých škol.

 

Logolink_OP_VVV_hor_barva_cz.jpg

 

Návštěvnost stránek

267459