Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality


Pozvánka: Vernisáž a výstava Vyšívání jehlou a dlátelm

Přijměte pozvání na vernisáž a výstavu, kterou pořádá držitelka známky PRAVÉ VALAŠSKÉ paní Jana Juřicová se svým bratrem Ladislavem Bělunkem.

 

Více informací najdete zde.Propagace regionální značky PRAVÉ VALAŠSKÉ v Modré

Ve čtvrtek 20.11.2014 proběhlo v Modré setkání "Propagace regionálních produktů a úspěšných projektů PRV 2007-2013 ZK", na kterém byla prezentována a představena regionální ochranná známka PRAVÉ VALAŠSKÉ.

Další informace o proběhlé akci a fotografie z akce naleznete zde: www.pravevalasske.cz Pozvánka: Propagace regionálních produktů a úspěšných projektů PRV 2007-2013 ZK

Ve čtvrtek 20.11.2014 proběhne na Hotelu Skanzen Modrá setkání spojené se seminářem, pro zástupce obcí a odbornou veřejnost, na kterém budou představeny a propagovány regionální značky. Součástí bude také prezentace a představení regionální ochranné známky PRAVÉ VALAŠSKÉ s ukázkou některých výrobků a také ochutnávkou.

Pozvánku, další informace a program setkání najdete zde.Pozvánka: IX. Lidečkovský jarmark a Pravé Valašské

V sobotu 8.11.2014 se bude v Lidečku konat již 9. ročník Lidečkovského jarmarku, na kterém budou také představeny regionální produkty a potraviny regionální známky PRAVÉ VALAŠSKÉ.

Více se dozvíte zde.Video z LOVE FOOD FESTIVALU v Zašové

Podívejte se na video z gastronomického LOVE FOOD festivalu, který se konal spolu s 10. ročníkem Zašovských slavnostní v Zašové.

Na video se můžete podívat zde.Pozvánka: Podzimní jarmark

Přijďte v neděli od 11 hodin na Podzimní jarmark . Uvidíte a zažijete řemeslné stánky a dílny, ježdění na koních, zoo koutek, aktivní program pro děti, jídlo a pití a dobrá nálada.

Podzimní jarmark

Dvůr Hradisko

26.10.2014 od 11 hod.

www.dvurhradisko.cz 

 TZ - LOVE FOOD Festival Zašová

Gastronomický LOVE FOOD Festival v Zašové

 

4. 10. 2014 pořádala Místní akční skupina Rožnovsko v rámci 10. Ročníku Zašovských slavností gastronomický festival LOVE FOOD. Cílem tohoto gastronomického festivalu bylo návštěvníkům ukázat umění těch nejlepších restauratérů z okolí a představit regionální produkty a potraviny oceněné značkou Pravé Valašské.

 

LOVE FOOD Festival se odehrával před Kulturním domem v Zašové na nově zrekonstruované návsi, která byla v rámci akce slavnostně otevřena. Během dne se na LOVE FOOD Festivalu Zašová vystřídalo kolem 3.000 návštěvníků, kteří mohli ochutnat degustační menu 5 restaurací. Dále mohli návštěvníci ochutnat nebo navštívit přes 15 stánků s regionálními produkty. Většina vystavovatelů byla nositeli regionální značky Pravé Valašské, například Pekárna Anežka, Anna Smýkalová s tkanými výrobky, paní Kašparová předvedla výrobu lidových krojů nebo dřevěné hračky Kami, které nezaujaly pouze dětské návštěvníky. Z dalších produktů bylo možné ochutnat či zakoupit aróniové sirupy, pravé valašské trdelníky, Královskou čokoládu, chilli nebo kravské a kozí produkty. Kolorit stánku s kozími produkty dodala malá kůzlata v ohrádce. Ochutnávky krajových specialit zajišťovaly partnerské Místní akční skupiny Královská stezka a britská MAS North Pennine Dales Leader. Na jejich stáncích bylo možné ochutnat např. britskou snídani a britské speciality, sýry nebo uzené bio produkty z Vysočiny.

 

 

LOVE FOOD Festival byl slavnostně zahájen v deset hodin sabráží, kterou provedl Vícemistr ČR a SR v sabráži Petr Sláma, a ochutnávkami od jednotlivých restauratérů. Návštěvníci gastronomického festivalu tak mohli zdarma ochutnat například dýňovou polévku, pohankový tatarák, domácí játrovou paštiku, šneka nebo žabí stehýnka. V poledne proběhla první kuchařská show, kterou předvedl pan Eichner zastupující Starou gardu z Asociace kuchařů a cukrářů ČR. Na pódiu divákům prozradil přípravu jejich vynikajícího pohankového tataráku. K obědu si návštěvníci mohli pochutnat na neodolatelných menu jednotlivých restaurací. Hotel Duo připravil pohankové rizoto s houbami a grilovaný bůček se švestkovou omáčkou. Přípravu pohankového rizota divákům předvedli kuchaři Hotelu Duo na pódiu. Mezitím se na dalším grilu Zebra bar-restaurant připravovala pečená žebírka a Qualivo burger. Opodál Hotel Abácie podával jelení ragú na červeném víně s pohankovým rizotem. Restaurace u Zvonu a grill bar restaurant lákal návštěvníky na tygří krevety s balsamicovým glazé nebo na hovězí glazírované hrudí s bavorským knedlíčkem. Restaurace Passage přichystala pro gurmány šneky na různé způsoby, žabí stehýnka, tataráky z bizona a anguse nebo domácí sýry. Na poslední kuchařskou show nastoupili zástupci Řeznictví a uzenářství Machač a na pódiu předvedli a okomentovali porcování prasete. Na jejich stánku bylo možné ochutnat zabijačkové speciality a pečené selátko, které se po celý den rožnilo a svou vůní nalákalo nejednoho návštěvníka.

 

 

Ke grilovaným specialitám se nehodilo nic jiného než pivní speciály z Rožnovského pivovaru. Naopak k francouzským specialitám se hodila lahodná vína, která podávala francouzská restaurace Passage. Ke kávě či čaji si návštěvníci mohli pochutnat například na mrkvovém nebo nugátovém dortu, dýňovém nebo borůvkovém koláči a bramborových šiškách s mákem.

Ve večerních hodinách předvedl jeden z dvojice barmanů Barmani Zlín Jakub Orel svou barmanskou show, do které zatáhl i diváky, kteří mu pomáhali míchat a následně vypít připravené nápoje.

                  

Po celou dobu LOVE FOOD Festivalu měli ti nejmenší k dispozici velikou trampolínu, skákací hrad nebo malování barvičkami na obličej. K dobrému jídlu a pití byl také připraven bohatý kulturní a hudební program. Na pódiu se tak vystřídaly například kapela Fleret, Reflexy, zpěvačka Kristína nebo zpěvák Petr Kolář.

 Tisková zpráva ke stažení zde.

Kompletní fotogalerie zde.Přijďte si pochutnat na LOVE FOOD Festival

Datum konání: 4. 10. 2014

Zveme Vás na gastronomický festival LOVE FOOD, který se bude konat spolu se Zašovskými slavnostmi v sobotu 4. 10. 2014. Budete moci ochutnat spoustu kulinářských dobrot a přitom si poslechnout spoustu muziky. Bližší informace, program a představení jednotlivých účinkujících si můžete přečíst zde.Farmářské trhy ve Valašském Meziříčí

Datum konání: 29. 8. 2014

V pátek 29.8.2014 se konají již tradiční farmářské trhy na náměstí ve Valašském Meziříčí, na kterých můžete nakoupit potraviny a výrobky místních farmářů.Staňte se součástí gastronomického festivalu LOVE FOOD

Datum konání: 4. 10. 2014

V sobotu 4. 10. 2014 pořádáme v rámci 10. Jubilejního ročníku Zašovských slavností Food festival LOVE FOOD s ochutnávkami regionálních produktů. Součástí food festivalu budou mimo jiné malé farmářské trhy zaměřené na naši regionální značku Pravé Valašské.

Na food festivalu budou dále k vidění kuchařské a barmanské show a další bohatý program pro děti i dospělé.

Během dne se na podiu vystřídají hudební kapely Fleret, Reflexy, zpěvačka Kristína nebo zpěvák Petr Kolář a další. Vstup na slavnosti a food festival je pro věřejnost zdarma.

Rádi bychom Vám touto cestou nabídli možnost  Vaše výrobky a produkty na tamto gastronomickém festivalu příchozím návštěvníkům a potenciálním zájemcům prezentovat. Nabízíme Vám vystavovatelský prostor a stánek, v kterém budete moci své produkty nabízet.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat. Počet míst je omezen.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Kontakty

 
Menu

MAS Rožnovsko jako servisní organizace

MAS Rožnovsko nabízí členům MAS, ostatním obcím, podnikatelům a neziskovým organizacím poradenský servis při realizaci jejich investičních, rozvojových projektů a záměrů...

 

P1020453_banner leyout.jpg

roznovsko_layout_08[1].jpg