Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality


Pozvánka: Workshop na téma Průvodce v cestovním ruchu

MAS Rožnovsko MAS Valašsko - Horní Vsacko si Vás dovolují v rámci realizace projektu Valašsko Moje pozvat na workshop na téma Průvodce v cestovním ruchu. Workshop se uskuteční 2.3.2015 ve Velkých Karlovicích a 16.3.2015 v Zašové.

Zájemci o workshop se mohou hlásit emailem nebo telefonicky na: email: petra.zadilska@masvhv.cz, tel.: 733 717 016

Bližší informace o workshopu najdete zde.Zpravodaj venkova Leden 2015 ke stažení

V prvním čísle Zpravodaje venkova roku 2015 se můžete dočíst o předběžných informacích o prvních výzvách z programů 2014 - 2020, o projektu Meziobecní spolupráce, činnosti Národní sítě MAS a Celostátní sítě pro venkov, nové příručce pro členy zastupitelstva, aktualitách a novinkách z venkova, připravované Valné hromadě NS MAS a mnoho dalšího.

Zpravodaj venkova 1-2015 si můžete stáhnout zde.Pozvánka: Výstava fotografií VALAŠSKO MOJE KRÁSNÉ

Datum konání: 17. 1. 2015 - 28. 2. 2015

Místní akční skupina Rožnovsko a Místní akční skupina Valašsko-Horní Vsacko Vás zvou na výstavu fotografií  VALAŠSKO MOJE KRÁSNÉ.

Výstava se koná v knihovně ve Velkých Karlovicích. Bude zahájena v sobotu 17.1.2015 vernisáží od 9 hodinVýstava potrvá do 28.2.2015.

Na výstavě budete moci zhlédnout krásy našich valašských údolí a kotárů z hledáčků profesionálních i amatérských fotografů. Součástí výstavy bude také výprodej knižních titulů.

Pozvánka ke stažení zde.FOTOSOUTĚŽ pro školáky ZŠ

Datum konání: 17. 12. 2014 - 20. 2. 2015

 MAS Rožnovsko a MAS Valašsko-Horní Vsacko vyhlašuje pro školáky ZŠ fotosoutěž: 

Plakát ke stažení zde.Výzva pro obce na podání žádostí z Ministerstva pro místní rozvoj

Na internetových stránkách MMR byla vyhlášena výzva na podání žádostí v rámci programu „Podpora obnovy a rozvoje venkova 2015“. 

Termín podání žádostí je od 1.12.2014 do 16.2.2015.

Žádat o dotaci je možné v těchto oblastech:

Dotační titul č. 1 - Podpora vítězů soutěže Vesnice roku
Dotační titul č. 2 - Podpora zapojení dětí a mládeže do komunitního života v obci
Dotační titul č. 3 - Podpora spolupráce obcí na obnově a rozvoji venkova

Podrobné vymezení jednotlivých dotačních titulů je uvedeno v Zásadách podprogramu, které najdete spolu s podrobnostmi o výzvě na tomto odkazu.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.Noví držitelé regionální ochranné známky PRAVÉ VALAŠSKÉ

V pondělí 1. 12. 2014 se v Zašové setkali členové certifikační komise regionální ochranné známky PRAVÉ VALAŠSKÉ, aby posoudili výrobky nových zájemců, kteří se ucházeli o přidělení tohoto prestižního ocenění. Komise vybrala celkem 12 výrobků, jejichž výrobci budou moci používat značku PRAVÉ VALAŠSKÉ. Jedná se např. o ručně štípaný šindel, tak, jak jej vyráběli po staletí naši předkové. Tuto tradici udržuje ve Velkých Karlovicích pan Ludvík Dorňák. Dalšími zajímavými výrobky, které se nyní mohou pyšnit ochrannou známkou PRAVÉ VALAŠSKÉ, jsou produkty kozí farmy ZERLINA z Rožnova pod Radhoštěm či ručně vyráběné krpce, kdy toto řemeslo udržuje v Novém Hrozenkově Jakub Kopecký.

Aby žadatelé získali nárok na používání značky PRAVÉ VALAŠSKÉ, museli certifikační komisi přesvědčit o tradici výroby, využití místních surovin, podílu ruční práce, sounáležitosti produktu s regionem Valašska a v neposlední řadě také o jeho kvalitě.

Regionální ochranná známka PRAVÉ VALAŠSKÉ se tímto rozrostla o další zajímavé výrobky, kdy již k tomuto datu certifikovala celkem 39 výrobců či jejich produktů.

Seznam všech držitelů certifikátu regionální ochranné známky PRAVÉ VALAŠSKÉ a jejich produktů naleznete na internetové stránce www.pravevalasske.cz.

 

 

 

 Pozvánka: Vernisáž a výstava Vyšívání jehlou a dlátelm

Přijměte pozvání na vernisáž a výstavu, kterou pořádá držitelka známky PRAVÉ VALAŠSKÉ paní Jana Juřicová se svým bratrem Ladislavem Bělunkem.

 

Více informací najdete zde.Propagace regionální značky PRAVÉ VALAŠSKÉ v Modré

Ve čtvrtek 20.11.2014 proběhlo v Modré setkání "Propagace regionálních produktů a úspěšných projektů PRV 2007-2013 ZK", na kterém byla prezentována a představena regionální ochranná známka PRAVÉ VALAŠSKÉ.

Další informace o proběhlé akci a fotografie z akce naleznete zde: www.pravevalasske.cz Pozvánka: Propagace regionálních produktů a úspěšných projektů PRV 2007-2013 ZK

Ve čtvrtek 20.11.2014 proběhne na Hotelu Skanzen Modrá setkání spojené se seminářem, pro zástupce obcí a odbornou veřejnost, na kterém budou představeny a propagovány regionální značky. Součástí bude také prezentace a představení regionální ochranné známky PRAVÉ VALAŠSKÉ s ukázkou některých výrobků a také ochutnávkou.

Pozvánku, další informace a program setkání najdete zde.Pozvánka: IX. Lidečkovský jarmark a Pravé Valašské

V sobotu 8.11.2014 se bude v Lidečku konat již 9. ročník Lidečkovského jarmarku, na kterém budou také představeny regionální produkty a potraviny regionální známky PRAVÉ VALAŠSKÉ.

Více se dozvíte zde.
Menu

MAS Rožnovsko jako servisní organizace

MAS Rožnovsko nabízí členům MAS, ostatním obcím, podnikatelům a neziskovým organizacím poradenský servis při realizaci jejich investičních, rozvojových projektů a záměrů...

 

P1020453_banner leyout.jpg

roznovsko_layout_08[1].jpg